Stiri

Ziua Comunei Moldoveni 2017

Primaria si C.L. Moldoveni va invita la Zilele Comunei in 14 si 15 august 2017.

In prima zi de sarbatoare ne vor incanta cu muzica aleasa si voie buna Laurentiu Marian si Daiana Vinca, Ansamblul Folcloric DOR VANATOREAN, Ansamblul Folcloric FLORICICA DE LA MUNTE, Georgiana Serban Axinte iar ziua de marti incepe cu MARIA DRAGOMIROIU, Oana Cretu, Ansamblul Jitaru, Chihlimbar iar seara va fi incheiata de FLY PROJECT.

Va asteptam cu drag,

Birjoveanu Ioan Marcel

Primarul Comunei Moldoveni

Ziua Comunei Moldoveni 2015

Va prezentam o selectie de fotografii realizate in anul 2015 la Ziua Comunei Moldoveni.

Bun venit

În calitate de primar al comunei Moldoveni, adresez un sincer bun venit tuturor celor ce aţi accesat acest site, în numele comunităţii acestei comune, administraţiei publice locale şi al meu personal.
Ne dorim ca pe această cale să venim în sprijinul cetăţenilor, oferindu-le dreptul la informaţia produsă şi gestionată de administraţia publică locală şi în acelaşi timp să fim o fereastră deschisă permanent tuturor celor ce vor să ne cunoască comuna şi pe noi.
Mulţumesc în numele locuitorilor, vizitatorilor din ţară şi străinătate, pentru că aţi avut curiozitatea şi dorinţa de a afla cât mai multe despre noi, gândindu-vă poate că veţi descoperi oportunităţi de afaceri de orice natură, să sperăm că vă vor îndemna să investiţi în comuna noastră, asigurându-vă cu responsabilitate de existenţa unei administraţii publice locale deschise şi transparente.
Cu siguranţă în urma informaţiilor primite, veţi găsi măcar un lucru care vă va capta atenţia şi dorinţa de a cunoaşte pe viu frumuseţea unică a acestor meleaguri, oamenii prietenoşi, ospitalieri şi farmecul unei comune primitoare.    Vă invit, deci, locuitori ai comunei Moldoveni, să faceţi aprecieri şi propuneri privind dezideratele de viitor, iar noi ne vom strădui să le punem în practică, în folosul comunităţii noastre.
Pe dumneavoastră, oaspeţii noştri virtuali, vă invităm să ne cunoaşteţi, să ne înţelegeţi modul de viaţă, să ne fiţi alături la sărbători, să construim împreună viitorul comunei noastre. Devenind şi oaspeţi reali, venind la noi, vă veţi convinge de facilităţile şi oportunităţile de dezvoltare oferite de comuna noastră.

Cu stima,

Birjoveanu Ioan Marcel